Základní údaje
technika | olej, plátno |
rozměr | 43 x 53 cm |
rok | 1851 |
signatura | signováno a datováno vpravo dole |
rám | rám |
stav díla | Dobrý stav, jemná stabilní krakeláž, zažloutlý lak, poškozený rám, zejména v místech zdobení |
autor | 1805 - 1863 |
Popis
Josef Jonáš byl rakouský malíř českého původu, působící během života často především na území jižní Moravy. Nabízené dílo prezentuje pro něj typické romanticky laděné zachycení moravské krajiny, s lehkou stafáží a pohledem na hrad Pernštejn. Menší variace tohoto díla od stejného autora se nachází ve sbírkách Moravské galerie v Brně. Odhad: 70 000 - 100 000 Kč