Základní údaje
data | (1901-1993) |
velikost | Průměr tiskové plochy 53 cm (78 x 78) cm |
Popis
litografie, signováno vpravo dole tužkou RUD. MICHALIK, nedatováno. Rám, sklo. ___Průměr tiskové plochy 53 cm (78 x 78) cm ___Pochází ze sbírky Josefa Nedvěda, blízkého přítele Rudolfa Michalika. ___O AUTOROVI: Michalik Rudolf (1901-1993) Malíř, grafik, výtvarný kritik a restaurátor. Studoval na Státní akademii umění a uměleckých řemesel ve Wroclavi, ateliér kresby Arnolda Buchse, a na Akademii výtvarných umění v Praze u Franze Thieleho a Augusta Brömseho. Jeho dílo bylo převážně mystického charakteru, často spirituální, náměty mnohdy religiózní. Maloval také krajinu, akt, portrét, zátiší. Vracel se k tematickým okruhům dítě a rodina, smrt, boj dobra a zla. Po roce 1945 působil v Německu. Bohaté zastoupení má v olomoucké Galerii výtvarného umění. (14.1.1901 Olomouc - 17.10.1993 Řezno, Německo)