#135

Rudolf Michalík
(1901 – 1993)

Anděl strážný

Michalik Rudolf | Anděl strážný
#135

Rudolf Michalík
(1901 – 1993)

Anděl strážný

Grafika a tisk
1 limit
128 zobrazení
Prodáno za
4 800 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
Vyvolávací cena: 4 800 Kč
15. 11. 2023 20:00

Základní údaje

data
(1901-1993)
velikost
Průměr tiskové plochy 53 cm (78 x 78) cm

Popis

litografie, signováno vpravo dole tužkou RUD. MICHALIK, nedatováno. Rám, sklo. ___Průměr tiskové plochy 53 cm (78 x 78) cm ___Pochází ze sbírky Josefa Nedvěda, blízkého přítele Rudolfa Michalika. ___O AUTOROVI: Michalik Rudolf (1901-1993) Malíř, grafik, výtvarný kritik a restaurátor. Studoval na Státní akademii umění a uměleckých řemesel ve Wroclavi, ateliér kresby Arnolda Buchse, a na Akademii výtvarných umění v Praze u Franze Thieleho a Augusta Brömseho. Jeho dílo bylo převážně mystického charakteru, často spirituální, náměty mnohdy religiózní. Maloval také krajinu, akt, portrét, zátiší. Vracel se k tematickým okruhům dítě a rodina, smrt, boj dobra a zla. Po roce 1945 působil v Německu. Bohaté zastoupení má v olomoucké Galerii výtvarného umění. (14.1.1901 Olomouc - 17.10.1993 Řezno, Německo)

Mohlo by se Vám líbit

Prozkoumejte další položky z tohoto výběru, který zaručeně povzbudí vaše smysly a podnítí Vaši představivost.
Zobrazit celý výběr